You can see who have signed-up for the Dutch Lions Cup in the table below!

If you have completed the registry process including payment, but you do not appear on this list, please contact us.

Open tournament attendees:

Name Country School
Jos Baars Netherlands Zwaard en Steen
Burak Urgancioglu France L’Épée Blanche
Nicos Triantafilopoulos Germany Studio Neues Fechten
Max van den Ekart Netherlands De Zwaardkring
Daniel Olivier Sutter Switzerland Leo et Ursus
Michel Rensen Netherlands Zwaard & Steen
Mateusz Konopacki Poland Mordschlag łódź
Robert S. Mowbray United Kingdom HEMA Highlands (Hotspur School of Defence)
Sander van Eijk Netherlands Zwaard & Steen
Oskar ter Mors Netherlands HVN
Ethan den Boer Netherlands Zwaard & Steen
Jeroen Van wordragen Netherlands Zwaardkring
Maurice Booij Netherlands MARS
Tijs de Jong Netherlands CHK
Rafal Kramek Poland ARMA-PL Wroclaw
Sjaak Thijssen Netherlands Stichting de Zwaardkring
Alexey Rodriguez Blanter Netherlands Zwaard & Steen
Eline Spek Netherlands Zwaard & Steen
Reuben Mowbray United Kingdom HEMA Highlands (Hotspur School of Defence)
Maciej Kwiek Poland ARMA Poznań
Dave Gallo Italy Sala d’Arme del Folle
Stefan Brunner Netherlands Historisch Vrijvechten Nederland (HVN)
Aäron Faes Belgium Sumus Soldani
Jesper Lindhardtsen Denmark Khfk
Joost Meijering Netherlands HVN
Dmytro Shpak Poland ARMA-pl
Maarten Van der Auwera Belgium Sumus Soldani
Marcos Ariño Netherlands HVN
Ziemowit Podwysocki Poland ARMA-PL Wrocław
Engelbert Spronk Netherlands Zwaard en Steen
Jan Chodkiewicz Poland Fechtschule Gdansk
Łukasz Dąbrowski Poland Fechtschule Gdańsk
Joris Jacobs Belgium Sumus soldani, freres d'AMHE aix en provence
Arto Fama Netherlands Zwaard en Steen
Piotr Kamiński Poland ARMA Wrocław
Mikko Lehto Finland EHMS
Miro Lahtela Finland EHMS
Konrad Kramarz Poland Mordschlag
Jerze de Reus Netherlands de Zwaardkring
Olga Reinartz Germany Brückenschlag
Eduard Wildt Germany Brückenschlag
Andreas Reinartz Germany Brückenschlag
Bastian Tilgner Germany Schwert und Bogen Nürnberg
Henric Jansen Netherlands Historisch Vrijvechten Nederland
robbe dhondt Belgium Hallebardiers
Simon Engel Germany Brückenschlag
Merijn Spiro Netherlands Zwaard en Steen
Jochem Rolvink Netherlands Zwaard & Steen
Tim Beerens Netherlands HVN
Diego Frans Netherlands AMEK
Frederique Van Robaeys Belgium Hallebardiers
Bennie Smit Netherlands Sala D'Arme Achille Marozzo - Ede
Paweł Ponichtera Poland Unlabeled
Wilfred de Lang Netherlands Zwaard & Steen / Sala D’Arme Achille Marozzo - Ede
Paul Chereau France AMHE PARIS
Andrzej Rozycki Ireland Cork Blademasters
Simon Berg Germany Krîfon
Ruben Terlouw Netherlands Zwaard & Steen
aNDREAS Gesell Germany Brückenschlag
Victor Lavialle France La Salle d'Armes - Escrime Ancienne
Wim van den Daele Belgium SwArta
Karin Verelst Belgium HSK De Vagant
Wouter Festjens Belgium Invirtus
Sergei Geraskin Russia FFG
Mattia Boiani Netherlands Sala D'Arme Achille Marozzo - Ede
Maciej Kubik Netherlands HVN
Jarno de Heus Netherlands De Zwaardkring
Gabriel Tardio France Warrior Box
Menso Westerouen van Meeteren Netherlands Amek

Ladies tournament attendees:

Name Country School
Cynthia Kop Netherlands Zwaardkring
Joanna Koprowska Poland Akademia Szermierzy
Hélène Georgiou France SA-EA
Carla Huvermann Germany Grün-Weiß Holten
Jasmin Schnyder Switzerland Liberi Ensis
Kristine Konsmo Sweden GHFS
Eva Reinhardt Germany Schwert und Bogen Nürnberg
Lucia Rolvink-Kulhavy Netherlands Zwaard & Steen
Sandra Belder Netherlands Zwaard & Steen
Tosca Beuming Netherlands De Zwaardkring
Izabele Saorin Netherlands Zwaard&Steen
Michela D'Orlando Italy Ordine delle Lame Scaligere/Sala d'Arme dell'Appeso
Olga Reinartz Germany Brückenschlag
Johanna Hopfgartner Austria INDES
Laetitia Blin France La Salle d'Armes - Escrime Ancienne: SA-EA
Valentina Mandzhieva Slovenia Academia artis dimicatoriae

Reserve tournament attendees:

Name Country School